10

Dbaj o SEOPozycjonowanie to dyscyplina marketingowa skupiajace się na zwiększaniu widoczności w organicznych (niepłatnych) wynikach wyszukiwania. SEO obejmuje zarówno elementy techniczne, jak i kreatywne, które są wymagane do poprawy rankingów, zwiększenia ruchu i świadomości marki w wyszukiwarkach. Należy pamiętać, że pozycjonowanie to proces długofalowy. Nie możemy tutaj mówić o osiągnięciu zamierzonych celów z dnia na dzień - zazwyczaj pierwsze efekty pozycjonowania pojawiają się po 3-4 miesiącach pracy.

W trakcie tego ciągłego procesu musisz zwracać uwagę na wszelakie nowinki w branży SEO. Śledzenie aktualizacji algorytmów mających wpływ na pozycjonowanie to chleb powszedni każdego specjalisty SEO. Niekiedy możesz zostać zmuszony do wykonania poprawek swoich optymalizacji, które wcześniej były zgodne z wytycznymi dla webmasterów.

Pamiętaj również, aby cyklicznie monitorować efekty swoich prac tak, abyś mógł‚ w porę zareagować. Oczywiście mogą się zdarzyć wahania pozycji po zaindeksowaniu zmian optymalizacyjnych, co też należy mieć na uwadze.