3

Nie kopiuj treściJednym z najważniejszych czynników w kontekście pozycjonowania jest zawartość tekstowa serwisu. Tworząc treści które mają mieć pozytywny wpływ na pozycjonowanie należy zwrócić uwagę na najważniejsze elementy:

Oryginalność

Przede wszystkim teksty muszą być unikalne i odpowiednio nasycone wyrażeniami kluczowymi. Nie powielaj ich z serwisów zewnętrznych ani nie udostępniaj w żadnym innym miejscu w internecie. Wzbogacaj je o dodatkowe elementy jak obrazki, tabele, śródnagłówki czy grafiki.

Wartość

Treści które zamieszczasz na serwisie powinny być napisane fachowo i stawiać Cię w roli eksperta w danej branży. Jednocześnie powinieneś wyróżnić się na tle konkurencji chociażby przez poruszanie nowych tematów lub przedstawianie ich w zupełnie innej formie. W ten sposób zyskasz zaufanie i możesz przyciągnąć dodatkowych użytkowników.

Odpowiadaj na pytanie

Skuteczny content marketing nakazuje przy pisaniu tekstów postawienie się w roli użytkownika, który odwiedza Twój serwis. Przede wszystkim zastanów się czy udzielasz odpowiedzi na kwestie które poszukuje użytkownik. Zastanów się czy w sposób wyczerpujący opisałeś dany temat i czy będąc potencjalnym klientem znajdziesz to czego szukasz.