7

Linkuj stronęLinki – to właśnie dzięki nim możliwe jest poruszanie się w obrębie kolejnych podstron serwisu, czy też między samymi witrynami. Jak to ma się do pozycjonowania? Otóż zadbanie o prawidłowe linkowanie wewnętrzne czy też zewnętrzne to jedne z podstawowych kwestii, kiedy myślisz o optymalizacji strony pod kątem SEO.

Przede wszystkim pamiętaj, by tworząc serwis zadbać o prawidłowe, przyjazne adresy URL. Oznacza to, że powinny jasno wskazywać na tematykę serwisu, wręcz opisywać ją – ale nie przesadnie, w kilku słowach. Trzymaj się zasady, by były krótkie i przejrzyste. Warto pomyśleć też o umieszczeniu w nich ważnych słów kluczowych, co pozytywnie wpłynie na pozycjonowanie niniejszej podstrony.

Kolejną, bardzo ważną kwestią jest budowa profilu linkowego domeny. Przede wszystkim pomyśl, gdzie możesz zamieścić odnośniki prowadzące do Twojej strony. Ważne, by były to serwisy jak najbardziej znane, wartościowe i tematyczne. Mogą być to blogi, strony informacyjne, social media i tym podobne. Pamiętaj też, by regularnie sprawdzać profil linkowy przy użyciu przeznaczonych do tego narzędzi zewnętrznych i w razie potrzeby – poprawiać.